Patyriminė paroda „Improvizuotas Čiurlionio kambarys“

Nemokamas, Paroda, 2024.06.07 – 2024.08.23
Žiūrėti

Informacija

Nemokamas:
Renginys:
Paroda
Vieta:
M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11, Vilnius
Vyksta:
2024.06.07 – 2024.08.23

Apie

Patyriminė paroda „Improvizuotas Čiurlionio kambarys“ M.K. Čiurlionio namų rūsyje.
Atidarymas birželio 7 d. 18:00 val. „Kultūros naktis 2024“ metu.

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje garsūs ypatinga vieta – memorialiniu kambariu, kuriame 1907–1908 metais gyveno M. K. Čiurlionis. Jau kelis dešimtmečius šis kambarys lankytojus džiugina savo aura ir kviečia pažinti kūrėjo gyvenimo Vilniuje laikotarpį. Tačiau koks jis buvo iš tiesų? Ar kada susimąstėte, kaip galėjo atrodyti praėjusio amžiaus kambarys – erdvė, kurioje reiškėsi kūryba, gimdavo idėjos, mezgėsi svarbūs pokalbiai bei virte virė buitis? Norime pabandyti atsakyti į šį klausimą ir pakviesti jus leistis į kiek kitokio Čiurlionio kambario patyrimą drauge.

Patyriminėje parodoje „Improvizuotas Čiurlionio kambarys“ atgims M. K. Čiurlionio namų XVII amžiaus rūsio patalpose, o jį asmeniškai tyrinėti galės kiekvienas lankytojas, atrasdamas įdomias buitines detales, paslėptas užuominas ar M. K. Čiurlionio mintis. Tai nepaprasta galimybė pabūti M. K. Čiurlionio dvasios kupinoje erdvėje, tyrinėjant jo kūrybos ir asmeninio gyvenimo aspektus, trumpam tapti jo artimu draugu, pakviestu į svečius.

Parodos atidarymą „Kultūros naktis 2024“ metu vainikuos 23 val. vyksiantis koncertas „Pro Čiurlionio langą“, kurio metu iš memorialinio menininko kambario, pro atvirą langą į Augustijonų gatvę, skambės pianisto Roko Zubovo gyvai atliekami M. K. Čiurlionio kūriniai, lydimi aktorės Vaivos Kvedaravičiūtės įgarsintų Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės atsiminimų ištraukų įrašų. Vienas tokių parašytas būtent po Sofijos apsilankymų garsiajame kambaryje. Istorinis M. K. Čiurlionio namų pastatas ir pro atvirą langą sklindantys muzikiniai atsiminimai kurs nuostabų scenovaizdį, nukeliantį mus į 1908 metus, stebint pasaulį Sofijos akimis.

Parodos autorė Livija Krivickaitė.
Paroda veiks 2024.06.07–2024.08.23