Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | „IMMEDIA“: ERDVĖS, VAIZDO IR GARSO SINERGIJA

Apie

Renginys įvykęs

Balandžio 21–30 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su dešimčia Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų meno mokyklų jau trečiąjį kartą Vilniuje rengia „Nord plus“ programos intensyvius kursus „Immedia“ kompozicijos ir garso režisūros studentams, taip pat garso, vaizdo ir medijų menininkams.
Jiems talkina patyrę elektroninės ir elektroakustinės kompozicijos, garso ir vaizdo technologijų ekspertai, padedantys įgyvendinti kūrybinius sumanymus: Peteris Baranovas (Danija), Danielis Biro (Norvegija), Palle Dahlstedtas (Švedija), Samulis Homanenas (Suomija), Lauris Huikuris (Suomija), Mantautas Krukauskas (Lietuva), Petris Kulju (Suomija), Hansas Gunteris Lockas (Estija), Alejandro Olarte (Suomija), Peras Andersas Nilssonas (Švedija), Hansas Peteris Stubbe Teglbjaergas (Danija), Jussis Tuohino (Suomija), Andersas Tveitas (Norvegija).
Dalyviai mokosi kurti muziką garso sferai ir derinti ją su vaizdu. Įgyvendinti jų kūrybinius eksperimentus padeda LMTA Muzikos inovacijų studijų centras. Šių metų „Immedia“ rezultatai bus klausytojams pristatomi kultūros komplekse „Sodas 2123“, kur bus specialiai sukurta erdvinio garso ir vaizdo instaliacija.
Šių metų „Immedia“ rezultatai bus klausytojams pristatomi kultūros komplekse „SODAS 2123“, kur bus specialiai sukurta erdvinio garso ir vaizdo instaliacija.

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.