Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Ievos Babilaitės paroda „Bežodės formos“ ir edukacinės dirbtuvės

Apie

Renginys įvykęs

Ieva Babilaitė yra žinoma dailininkė, kuria estampus, žavisi šrifto ir kaligrafijos galimybėmis ir rankų darbo popierumi, tačiau pagrindine savo kūrybos sritimi laiko iliustraciją. Iliustracija jai ne vien knygos turinio atpasakojimas, bet greičiau originali saviraiškos forma, įsprausta į knygos kūną. Kiekviena jos knyga – atskiras meno kūrinys su savu braižu ir nauja menine stilistika, netikėtais personažais ir jų charakteriais. Dailininkei mieliausios yra mažažodės knygos, kurioms ji sukuria iškalbingus vaizdų pasakojimus.
Šioje parodoje dailininkė tarsi dar labiau save minimalizuoja ir rodo žiūrovui ne vien knygas, bet ir naujas jų iliustracijas. Jos – tarsi iš knygų charakterio ištraukta jų savitumo esencija – vienas kitas motyvas ar jo fragmentas, atskiros detalės, kurių įvairovė, o kartu ir panašumas tampa nauja žinia ir savitu ornamentu. Daugybė skirtingų formų sukuria naują raštą, tarsi abstraktų pasakojimą ir perteikia unikalų knygos charakterį. Ši paroda iš vienos pusės beveik 20 metų kūrybos „ataskaita“, iš kitos pusės – naujas ir šviežias žvilgsnis į savo darbus, sukuriant netikėtus naujus kūrinius-iliustracijas, kurios tampa ritmiškais daugiakalbiais pasakojimais, į kuriuos tereikia gerai įsižiūrėti ir naujai perskaityti. Dr. Jolita Liškevičienė
Parodos atidarymo metu dailininkė Ieva Babilaitė kviečia jaunuosius žiūrovus ir jų tėvelius į edukacines dirbtuves „KITOKS PORTRETAS“. Pagal parodoje eksponuojamas bežodes formas sukursime savo ar kito portretą iš spalvoto popieriaus.
Norinčius dalyvauti dirbtuvėse prašome registruotis el.paštu antakalnioistorijos@gmail.com iki balandžio 20 d.
Vietų skaičius ribotas – pirmenybė anksčiau parašiusiems.