Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Idiotas, rež. Agnius Jankevičius | LRDT

Apie

Renginys įvykęs

Fiodoro Dostojevskio (1821–1881), rusų ir pasaulio literatūros klasiko, romanas „Idiotas” yra vienas iš kertinių ir populiariausių šio rašytojo kūrinių. Pagal šį romaną yra sukurta daug spektaklių ir kino filmų, jo pagrindinius personažus – naivųjį kunigaikštį Myškiną, fatališką Nastasją Filipovną ir nuožmųjį Parfioną Rogožiną – vaidino garsiausi pasaulio aktoriai.

Pagrindinis veikėjas kunigaikštis Myškinas yra tylus protestas, kuris sukelia didelį cunamį aistros turėti nukamuotuose žmonėse, nors iš tiesų jiems tereikia kažko nedidelio ir dvasingo. Kapitalistiniai santykiai veikia dorovinius, o doroviniai kapitalistiniams turėti įtakos negali. Tai yra F. Dostojevskio romano „Idiotas“ idėjinis raktas, kuriuo bus atrakinta sceninė šio kūrinio versija Lietuvos rusų dramos teatro scenoje.

Variaciją pagal F. Dostojevskio romanus „Idiotas“ ir „Demonai" pastatė moderniosios režisūros atstovas Agnius Jankevičius. Ryškiai pasireiškęs teatriniam avangarde, jis savo kūryboje nevengia ir klasikos pastatymų.

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Kūrybinė grupė:
Režisierius ir inscenizacijos autorius – Agnius Jankevičius
Dailininkė scenografė – Laura Luišaitytė
Muziką parinko – Agnius Jankevičius
Vaizdo projekcijų autorius – Rimas Sakalauskas
Šviesos dailininkas – Rimas Petrauskas
Režisieriaus asistentė – Monika Klimaitė

Spektaklyje vaidina:
Kunigaikštis Levas Nikolajevičius Myškinas – Valentinas Krulikovskis
Parfionas Rogožinas – Valentin Novopolskij
Nastasja Filipovna – Jevgenija Gladij
Lebedevas – Aleksandr Kanajev
Ferdyščenka – Artur Svorobovič
Ipolitas – Maksim Tuchvatulin
Gania (Gavrila Ardalionovičius Ivolginas) – Viačeslav Lukjanov
Generolas Jepančinas – Andrius Darela
Burdovskis – Telman Ragimov
Mergaitė – Jelena Orlova