Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Idiotas“, rež. Agnius Jankevičius

Apie

Renginys įvykęs

Iš Šveicarijos į tėvynę grįžta kunigaikštis Levas Nikolajevičius Myškinas. Jo globėjas mirė, gydymui psichiatrinėje ligoninėje skirtos lėšos pasibaigė, Rusijoje jis nebuvo nuo vaikystės. Peterburge patekęs į tolimos giminaitės generolienės Jepančinos namus, jis stoja į akistatą su ciniška, korumpuota, tik asmenine gerove besirūpinančia, radikalių protestų ir orgijų purtoma aplinka.

Režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklio karkasas konstruojamas postmoderniai, eklektiškai – dviejų Fiodoro Dostojevskio romanų „Idiotas“ ir „Demonai“ pagrindu. Spektaklyje analizuojamas hierarchijos, galios žaidimų mechanizmas, siekiama perprasti šiandieną, kas vyksta ne tik individo psichikoje, bet ir visuomenėje, kritikuojamas valdžiai, kapitalui, įvaizdžiui vergaujantis, privilegijų siekiantis žmogus.

Spektaklio režisierius A. Jankevičius: „Spektaklio veiksmas vyksta mūsų laikais, o kunigaikštis Myškinas iš dalies yra mano alter ego, bet ar jo atvirumas ir naivumas yra kokybės ženklas, nežinau. Šį spektaklį skiriu visiems tiems, kurie bent kartą gyvenime jautėsi nereikalingi. Kur save tokį, kuris taip jaučiasi, padėti? Tai svarbu kiekvienam. Nieko nėra baisiau nei jaustis nenaudingam, tai reiškia pūti gyvam. Žmogų palaiko valia ir tikėjimas plačiąja prasme, taip pat ir šalia esantys žmonės, kurių dėka ir jauti, kad esi naudingas“.

„Linksmi nusikaltėliai, prostitutė šventoji, bukai protestuojantys anarchistai, naudingas idiotas ir dar naudingesnis silpnavalis pakalikas. Tai Agniaus Jankevičiaus režisuoto „Idioto“ [...] veikėjai.“ (Kristina Steiblytė)

„Myškiną su raštuotu megztiniu ir tęsiamu asilo (jo šventa, aureole papuošta galva – afišose) balseliu vaidina Valentinas Krulikovskis. Šis išprotėjęs kunigaikštis nemiršta Šveicarijos klinikoje, jis keliauja pas „Demonų“ anarchistus, o dar vėliau – į Raudonąją aikštę. Ir jokia meilė jokiai moteriai, tam labiausiai skriaudžiamam žmogui, jam ne galvoj.“ (Jūratė Visockaitė)

„Spektaklyje kiekvienas veikėjas turi savo pažiūras, savo idee fixe ir savo temperamentą, pasireiškiantį kraštutinumais, pusiausvyros stoka ir stipriomis aistromis. Šie psichologiškai sudėtingi, nenuspėjami, neprognozuojami tipažai veikia tarp valdančiųjų, opozicijoje ir kiekviename iš mūsų arba kitų, kuriems, kaip dainuoja veikėjai, „šiame pasaulyje ne vieta.“ (Ieva Tumanovičiūtė)

Kūrybinė grupė:
Režisierius ir inscenizacijos autorius – Agnius Jankevičius
Dailininkė scenografė – Laura Luišaitytė
Muziką parinko – Agnius Jankevičius
Vaizdo projekcijų autorius – Rimas Sakalauskas
Šviesų dailininkas – Rimas Petrauskas
Režisieriaus padėjėjas – Eglė Kuzienė
Režisieriaus asistentas – Andrius Darela

Spektaklyje vaidina:
Kunigaikštis Levas Nikolajevičius Myškinas – Valentinas Krulikovskis
Parfionas Rogožinas – Valentin Novopolskij
Nastasja Filipovna – Jevgenija Gladij
Lebedevas – Aleksandr Kanajev
Ferdyščenka – Artur Svorobovič
Ipolitas – Maksim Tuchvatulin
Gania (Gavrila Ardalionovičius Ivolginas) – Viačeslav Lukjanov
Generolas Jepančinas – Andrius Darela
Burdovskis – Telman Ragimov
Mergaitė – Jelena Orlova

Nuotr. Lauros Vansevičienės