Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Šokio spektaklis „I SLAVE: šiuolaikinė meilės istorija“

Apie

Renginys įvykęs

Ar meilė egzistuoja tik tokia, kokią mes ją jau esame pažinę? „Be kompanijos“ įkūrėjos ir choreografės Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė gruodžio 9 ir 10 d. Menų spaustuvėje pristatys premjerą „I SLAVE: šiuolaikinė meilės istorija“. Nors spektaklis kuriamas daugumai šypseną keliančia ir nuvalkiota vadinama meilės tema, kūrybinė grupė joje ryškina savajai kartai aktualias situacijas, kurias gyvenime dažnai nutylime ar nesame pratę aptarinėti garsiai.

Vieniša ir santykių pilnatvę išgyvenančios moterys, o galbūt tos pačios moters atspindžiai skirtinguose laikuose ir situacijose kuria ir komentuoja viena kitą erdvėje. Strateguodamos savęs pristatymą aplinkai, jos konstruoja kito žvilgsnį į save. Ieškodamos geriausio tokio pristatymo kampo, Agnietė ir Greta kuria intymią, bet atvirą susitikimo su žiūrovu erdvę. Viena vergauja santykių ir abstraktaus meilės jausmo siekiamybei, o kita - aplinkos suformuotų tobulų santykių įvaizdžiui. Ir abi jos klausia: kaip iš „I slave“ pereiti į šiandien išrėktą „I slay“? Kaip pasiekti medijų suformuotą idealą? Ar tai iš viso gali būti realu?

Naršydami šias temas kūrėjai pastebėjo, kiek daug juose suformuotų meilės ir laimės įvaizdžių ateina iš populiariosios kultūros, muzikos ir filmų įtakos. Kaip giliai jie įsišakniję ir kokią mažą šių įvaizdžių dalį sudaro autentiškas kiekvieno iš mūsų suvokimas, susiformuojantis žymiai vėliau, nei santykiai. Tad kaip, tą supratus, grįžti prie savo tikrųjų poreikių, buvimo ir, pirmiausia, meilės sau, kurioje galėtų formuotis naujas, galbūt dar nepažintas meilės kitam žmogui jausmas. O galbūt jo net nebereikia? Ironiškai būsimąjį spektaklį vadindami „Šiuolaikine Titaniko istorija“, kūrėjai spektaklyje naudoja ne tik choreografinę raišką, bet ir Dominyko Digimo kuriamą muziką, dramaturgės Sigitos Ivaškaitės konstruojamus, dokumentika ir garsiausių romantinių filmų citatomis, paremtus tekstus bei išskirtinio žvilgsnio scenografės ir kostiumų dailininkės Mortos Nakaitės darbus. Šviesas spektakliui kuria Povilas Laurinaitis.
___________
Prodiuseris – BE KOMPANIJOS
Vykdančioji prodiuserė – Domantė Tirylytė
Partneriai – Kirtimų kultūros centras
Spektaklio sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių kultūros centras
Spektaklio vizualo nuotraukų autorius – Martynas Norvaišas

Trukmė – 50 min.
Vieta: Menų spaustuvė (Juodoji salė)
N-14