Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Šokio spektaklis „I SLAVE: šiuolaikinė meilės istorija“

Apie

Renginys įvykęs

Šiuolaikinio šokio spektaklis „I SLAVE: šiuolaikinė meilės istorija“

Ar meilė egzistuoja tik tokia, kokią mes ją jau esame pažinę?

Nors spektaklis kuriamas daugumai šypseną keliančia ir nuvalkiota vadinama meilės tema, kūrybinė grupė joje ryškina savajai kartai aktualias situacijas, kurias gyvenime dažnai nutylime ar nesame pratę aptarinėti garsiai.

Vienišos ir santykių pilnatvę išgyvenančios moterys, o galbūt tos pačios moters atspindžiai skirtinguose laikuose ir situacijose, kuria ir komentuoja viena kitą erdvėje. Strateguodamos savęs pristatymą aplinkai, jos konstruoja kito žvilgsnį į save. Ieškodamos geriausio tokio pristatymo kampo, Agnietė ir Greta kuria intymią, bet atvirą susitikimo su žiūrovu erdvę. Viena vergauja santykių ir abstraktaus meilės jausmo siekiamybei, o kita – aplinkos suformuotų tobulų santykių įvaizdžiui. Ir abi jos klausia: kaip iš „I slave“ pereiti į šiandien išrėktą „I slay“? Kaip pasiekti medijų suformuotą idealą? Ar tai iš viso gali būti realu?

Naršydami šias temas kūrėjai pastebėjo, kiek daug juose suformuotų meilės ir laimės įvaizdžių ateina iš populiariosios kultūros, muzikos ir filmų įtakos. Kaip giliai jie įsišakniję ir kokią mažą šių įvaizdžių dalį sudaro autentiškas kiekvieno iš mūsų suvokimas, susiformuojantis žymiai vėliau, nei santykiai. Tad kaip, tą supratus, grįžti prie savo tikrųjų poreikių, buvimo ir, pirmiausia, meilės sau, kurioje galėtų formuotis naujas, galbūt dar nepažintas meilės kitam žmogui jausmas? O galbūt jo net nebereikia?

Choreografės: Greta Grinevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė
Dramaturgė: Sigita Ivaškaitė
Muzika: Dominykas Digimas
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Morta Nakaitė
Šviesos: Povilas Laurinaitis

Vykdančioji prodiuserė: Domantė Tirylytė
Prodiuseris: BE KOMPANIJOS

Partneriai: Kirtimų kultūros centras
Spektaklio sukūrimą dalinai finansavo: Lietuvos kultūros taryba ir Raseinių kultūros centras