Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Šokio vyksmas „Hands up“

Informacija

Renginys Renginys:
Spektaklis
Data Data:
Penktadienis, Rugsėjis 15, 2023
Vieta Vieta:
S. Daukanto aikštė (vėliau visi spektaklio dalyviai keliauja į Menų spaustuvę), Vilnius
Pradžia Pradžia:
19:00 val.
Pirkti internetu Pirkti internetu:

Apie

Kokį protesto kūdikį mes užauginsime – laisvės ar agresijos simbolį?“ Pasirinkimui turime vis mažiau laiko.

HANDS UP (liet. aukštyn rankas) yra fizinė kūno pozicija, atsikartojanti daugelyje skirtingų kultūrinių, socialinių ir religinių kontekstų, savyje talpindama turinio daugiasluoksniškumą. Kontekstas, kurį pasirinkau aš – protesto kultūra. Lietuvoje protestas tapatinamas su stipriai romantizuotu Sąjūdžio laikmečiu, tačiau pastarųjų pasaulio įvykių kontekste, žvelgiant iš sociologinės perspektyvos, vertėtų kvestionuoti protesto kultūros kaip gėrio savaime tezę. Nekonstruktyvus protestas yra patogi forma anarchijai įsigalėti. Protesto kultūros inspiruotas choreografinis vyksmas kvestionuoja trapią distanciją tarp pasidavimo ir atsidavimo, susitaikymo ir pasipriešinimo. Keldamas klausimą: kokį mes užauginsime Protesto kūdikį – kaip laisvės ar kaip agresijos simbolį? Tai yra tyrimas ir kaip ir viena tiesa, vienas atsakymas čia neegzistuoja.Labas, Aš esu Agnietė ir kviečiu Tave kartu pakelti rankas į viršų.

Spektaklis susideda iš trijų dalių:
1. instrukcija,
2. eisena mieste,
3. šokio pasirodymas.

Trukmė 40 min.

Kūrybinė komanda: Agnietė Lisičkinaitė, Bush Hartsorn, Morta Nakaitė, Odeta Ryškutė, Jokūbas Tulaba, Povilas Laurinaitis.

Vykdančioji prodiuserė: Domantė Tirylytė

Prodiuseris: BE KOMPANIJOS

Projekto sukūrimą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos šokio informacijos centras