Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Gypsy fest Vilnius 2021

Apie

Renginys įvykęs

Lietuvos romų bendruomenė (LRB) eilę metų organizuoja renginius, skatinančius tautinių mažumų, būtent romų integraciją į visuomenę, mažinančius socialinę atskirtį ir diskriminaciją.

2021-aisiais jubiliejinis V-asis Festivalis vyks trimis etapais: rugsėjo 17-ąją surengsime konferenciją Seime, rugsėjo 19-ąją, sekmadienį, 12:30-14:30 žygiuosime spalvingoje muzikalioje ir linksmoje eisenoje nuo Rotušės a. iki Katedros a., prisijungsime prie Tautų mugės, Gedimino pr. ateisime iki Kudirkos a., kur Tautų mugės scenoje pasirodys romų bendruomenės kolektyvai, o vakare, nuo 18 val. A.Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje Trakų g. specialiai pastatytoje scenoje vyks įspūdingas Grand koncertas.

Vienas garsiausiai minimas LRB organizuojamas renginys yra GYPSY FEST. Reportažai apie šventę rodomi per žinių kanalus, skamba plačiai ne tik Vilniaus, Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidoje.

Festivalis yra socialinės pakraipos ir kasmet turi specialų šūkį. 2019-aisiais sakėme: “Romas- ne džinas!” ir taip kvietėme susipažinti su romų tauta, nevengti, nesibaiminti romų. 2020-aisiais skelbėme - “Be etikečių!”, taip kviesdami neklijuoti prie tam tikrų žmonių ar tautos etikečių. Šiemet sakome - “Skirtingos tautybės - vienodos vertybės!”, norėdami priminti, kad iš išorės galime būti skirtingi, tačiau žmogiškosios vertybės yra visiems vienodos.

Planuojama, jog koncerte pasirodys Lietuvos žvaigždės: Ištvanas, Sare roma, Inga Valinskienė, Merūnas, Katažyna, Aleksandras Ivanauskas - Fara, Vidas Bareikis, Marius Jampolskis, Irena Starošaitė, Žilvinas Žvagulis, Birutė Dambrauskaitė, lndrė Launikonytė, Vladas Kovaliovas.

Pakviesti ir užsienio romų kolektyvai: Ame Roma (LV), Imperio (SK), Enigma Romilor (Moldova), šokių ansamblis iš Estijos “Romano Kheliben”, garsiausias romų atlikėjas Ricardo Kwiek. Taip pat pasirodys ir Lietuvos romų kolektyvai iš Šalčininkų, Eišiškių, Vilniaus, žydų ansamblis "Faerlech".