Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


AREK WOLSKI paroda "Gintaro juvelyrika"

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Paroda
Vyksta Vyksta:
2023.09.08 - 2023.09.30 (kasdien nuo 9:00 - 18:00)
Vieta Vieta:
Baltijos gintaro meno centras

Apie

Arek Wolski – pasaulinio lygio menininkas iš Lenkijos, aukštos klasės meno ir dizaino meistras savo kūryboje sujungia taikomąjį ir vaizduojamąjį juvelyrikos meną. Arek Wolski yra taręs, jog konceptualią juvelyriką kurs tol, kol turės ką pasakyti žiūrovui. Grynos, dažnai ritmiškos ir preciziškos dizaino formos bei idėją pabrėžiančio teksto sintezė juvelyrikoje ir objektuose – tai Arek Wolski meninės raiškos braižas.
„Aš aktyviai užsiimu veikla dviejose srityse – dizaino ir meno. Manau, kad šios dvi sritys labai skiriasi, ir aš stengiuosi jų nemaišyti, nors suprantu, kad dažnai riba tarp jų yra labai nežymi. Tikiu, jog menas yra kažkas daugiau nei graži forma, todėl savo kūryboje noriu parodyti ir savo požiūrį.“
Arek Wolski (1972) kilęs iš Varšuvos, studijavo fizinę okeanografiją Gdansko universitete. Baigęs studijas 1998m., jis nusprendė pakeisti savo karjeros kelią į juvelyro bei dizainerio kryptį. Galima teigti kad šis autorius yra visiškai savamokslis kūrėjas. Papuošalai buvo jo pirmoji meilė, bet dabar kuria ir didesnes formas – skulptūras, šviestuvus, baldus. Ilgainiui iš viso autorius yra surengęs dešimtis personalių ir dar daugiau grupinių parodų ne tik Lenkijoje, bet ir Lietuvoje, Danijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Portugalijoje, Niujorke, Izraelyje ir kitose Europos šalyse. Arek Wolski kūrybos darbai, eksponuojami įvairiose galerijose ir muziejuose, pelnė ne vieną nominaciją ir apdovanojimą. Juvelyro darbų galima rasti žymių užsienio ir Lietuvos visuomenės veikėjų asmeninėse kolekcijose.O keletą muziejų jo darbus viešai eksponuoja kaip pastovią pavyzdinę gintaro juvelyrikos ekspoziciją.

Paroda veiks iki 2023 m. rugsėjo 30 d.
Parodos kuravimą remia Vilniaus miesto savivaldybė.