Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Fotografijų paroda „Senieji Druskininkai"

Apie

Renginys įvykęs

M. K. Čiurlionio namų-muziejaus Druskininkuose parengta fotografijų paroda „Senieji Druskininkai“ atvyksta į Vilniuje įsikūrusius M. K. Čiurlionio namus ir nuo vasario 3 dienos kviečia vilniečius bei miesto svečius paklaidžioti po Čiurlionio gimtuosius Druskininkus – nuostabų Dzūkijos miestą, kurio vaizdai ir aplinka formavo jaunąjį kūrėją ir savo magiška galia visuomet traukė sugrįžti pas šeimą, į ramybės ir kūrybos prieglobstį.

Fotografijų vaizdai – tarsi pasakojimas, nusakantis miesto santykį su žmogumi ir primenantis žiūrovui apie laiko ir aplinkos, kurioje gyvename, įtaką mūsų savimonės, savasties ir kūrybos galių formavimui. XX a. pirmosios pusės fotografo Leono Baranovskio nuotraukų kadruose užfiksuoti vaizdai – seniausios žinomos Druskininkų nuotraukos, kurių negatyvų rinkinys 1989 metais buvo rastas namo, esančio Šv. Jokūbo gatvėje Druskininkuose, palėpėje.

Eksponuojamos XX a. pr. Druskininkų nuotraukos, kuriose užfiksuoti gražia gamta turtingo kurorto parkų, gatvių, gydyklų, Nemuno pakrantės, Ratnyčėlės upelio ir kiti apylinkių fragmentai, suteikia galimybę parodos lankytojams artimiau pažinti aplinką, kurioje užaugo ir įkvėpimo sėmėsi Lietuvos genijus – kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Patyrinėti amžių bėgyje Druskininkuose vykusius pokyčius, o iki šių dienų neišlikusiuose architektūros ir gamtos paminklų atspindžiuose pajusti laiko tėkmę ir kiekvieno žmogaus kuriamos istorijos svarbą.

Paroda M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje veiks iki balandžio 4 dienos.