Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Ką veikti Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje vyksta?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje vykstančius ir artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Fantazijus

Renginio informacija

Renginys Renginys:
Spektaklis
Data Data:
Trečiadienis, Rugpjūtis 26, 2020
Vieta Vieta:
Vilniaus paveikslų galerija
Pradžia Pradžia:
19: 00 val.
Trukmė Trukmė:
1.5 val

Apie

Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Fantazijus“ (rež. Gabrielė Tuminaitė) – žaisminga ir ekstravagantiška XIX a. pjesė-pasaka, kurią autorius Alfredas de Musset pavadino blogai pasibaigiančia komedija, arba drama su laiminga pabaiga.

Rugpjūčio 26 d. Chodkevičių rūmų kieme žiūrovus sukviesiantis spektaklis „Fantazijus“ tokiai atvirai ir neįprastai erdvei ypač tinka. „Šis spektaklis buvo sukurtas ir rodytas Labdarių kieme, vėliau perkeltas į sceną, o dabar tarsi sugrįš į netradicinę formą, kai vėl bus rodomas lauke. Būtent lauke „Fantazijus“ atsiskleidžia geriausiai“, – sako spektaklio režisierė G. Tuminaitė.

Spektaklyje „Fantazijus“ susijungia kūrybingos komandos šiuolaikinis žvilgsnis į pjesės turinį, gyvai atliekama grupės „Kabloonak“ muzika su kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotėmis, taip pat – choreografo Raido Petrausko „Vogue“ šokio stiliaus elementai.

Pjesė prasideda karalystės juokdario mirtimi ir tuo pačiu metu keliama vestuvių puota, bandant išvengti karo su kita karalyste. Atstumtas ir kreditorių persekiojamas Fantazijus (aktorius Martynas Nedzinskas) atsitiktinumo dėka tampa karaliaus juokdariu ir taip pakeičia karalystės likimą. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė (aktorė Miglė Polikevičiūtė) turi tekėti už jai paskirto princo, sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį.

Pagrindinis spektaklio veikėjas Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“: neprisitaikantis, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Fantazijus – juokdarys, iš kurio minčių galima ir juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose.

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė

Scenografai – Marija Olšauskaitė ir Jurgis Paškevičius

Kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė

Kompozitorius – Jonas Narbutas

Muzikos aranžuotojas – Giedrius Puskunigis

Šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas

Choreografas – Raidas Petrauskas

Dramaturgė – Živilė Mičiulytė

Muziką gyvai atlieka grupė „Kabloonak“

Vaidina:

BAVARIJOS KARALIUS – Arvydas Dapšys

MANTUJOS PRINCAS – Daumantas Ciunis

MARINONIS, jo adjutantas – Tomas Stirna

RIUTENAS, karaliaus sekretorius – Tomas Kliukas

FANTAZIJUS – Martynas Nedzinskas

SPARKAS – Mantas Vaitiekūnas

FACIJUS – Jokūbas Bareikis

ELZBIETA, Bavarijos karaliaus dukra – Miglė Polikevičiūtė

ELZBIETOS GUVERNANTĖ – Rasa Jakučionytė


Pirkti bilietą: Bilietai.lt