Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Estijos filmai „Baltijos kino dienose“ - eksperimentai teatre ir gyvenime

Baltijos kino dienos

Rugpjūčio 25-26 d. Vilniuje vyksiančios „Baltijos kino dienos“, lietuviams nemokamai rodančios įdomiausius pastarųjų metų Latvijos ir Estijos filmus, šiais metais kaimynų kiną pristatys kiekvienai šaliai dedikuotomis dienomis. Projektą pradės pažintis su naujuoju estų kinu.

Rugpjūčio 25 d. kino gerbėjai išvys dokumentinę istoriją apie unikalų estų eksperimentą, žiūrovę pakvietusį į du šimtus spektaklių per vienerius metus, ir psichologinę dramą, kurios kinematografiškumas, pasak „The Hollywood Reporter“, prilygta Andrejaus Tarkovskio darbų meistriškumui.

„Baltijos kino dienų“ ir antrosios dienos įžanga taps dokumentinis estų filmas „Metai, pilni scenų“ (rež. Marta Pulk, 2019). Filmo siužetas žiūrovus įtrauks į intriguojantį socialinį estų eksperimentą: su teatru ir menu nieko bendro neturinčiam žmogui pasiūlomas ypatingas darbas – visus metus eiti į visus Estijoje pastatytus teatro spektaklius ir rašyti jų recenzijas. Tikslas: išsiakinti ar menas gali keisti žmogų, kokią įtaką jis daro gyvenimui? Neįprastu darbu ir alga susidomi keli šimtai smalsuolių, tačiau eksperimento dalyve tampa jauna mergina iš provincijos. Rusakalbių šeimoje užaugusiai Alisijai, kuri paskutinį kartą teatre lankėsi tik pradinėse klasėse, iššūkiu tampa ne tik pareiga pamatyti daugiau porą šimtų spektaklių, bet ir persikėlimas iš mažo miestelio į sostinę. Dokumentinėje istorijoje žiūrovai taps liudininkais kaip stebėdama surežisuotus vaidinimus, Alisija vis geriau pažins ir tikruosius savo jausmus bei troškimus. Istorija buvo pastebėta ir pelnė apdovanojimą Tarptautiniame Karlovy Varų festivalyje, taip pat Rygos kino festivalyje. Filmas bus rodomas rugpjūčio 25 d., 18 val., „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje.

„Metai, pilni scenų“ (A Year full of Drama)

Rugpjūčio 25 d., 20.45 val., „Baltijos kino dienų“ žiūrovai pamatys dar vieną estų kino darbą – psichologinę dramą su trilerio elementais „Skandinaviška tyla“ (rež. Martti Helde, 2019 m.). Ši filmą kino kritikai ne veltui lygina su Tarkovskio darbais – sudėtingą šeimos santykių dramą papildo užburianti vizualinė estetika – itin kinematografiška, juostai ypatingos nuotaikos suteikianti Estijos gamta. Brolis ir sesuo leidžiasi į kelią sniegu nuklotais miškais. Su lyg kiekvienu kilometru sužinome vis daugiau tamsių jų šeimos paslapčių. Pasakojimas, kaip ir pats filmas, padalintas į tris dalis – pirmojoje savą istorijos versiją pasakoja brolis, antroje dalyje sužinome, kaip tuo pačius įvykius matė sesuo, o trečiojoje pagaliau įvyksta dialogas, amžiams pakeisiantys jų likimus.

„Skandinaviška tyla“ (Scandinavian Silence)

Antrąjį „Baltijos kino dienų“ vakarą, rugpjūčio 26 d., žiūrovų lauks pažintis su latvių kino naujienomis: bus rodoma romantinė komedija apie 1930-ųjų Latvijos bohemos intrigas „Homo Novus“ (rež. Ana Vidujela, 2018) ir maištu alsuojanti istorija apie pirmuosius Latvijos nepriklausomybės metus „Jelgava‘94“ (rež. Jānis Ābele, 2019).

„Baltijos kino dienų“ seansai Lietuvoje, rugpjūčio 25-26 d., vyks „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre. Visi „Baltijos kino dienų“ seansai – nemokami.

„Baltijos kino dienų“ programa:

Kino teatras „Forum Cinemas Vingis“ (Savanorių pr. 7, Vilnius)

Rugpjūčio 25 d., antradienis / 5 salė

  • 18 val. „Metai, pilni scenų“ / rež. Marta Pulk, Estija, 2019 m., 106 min., dokumentinis
  • 20.45 val. „Skandinaviška tyla“ / rež. Martti Helde, Estija, 2019 m., 75 min., drama

Rugpjūčio 26 d., trečiadienis / 5 salė

  • 18 val. „Homo Novus“ / rež. Ana Vidujela, Latvija, 2018 m., 90 min., romantinė komedija
  • 20.45 val. „Jelgava‘94“ / rež. Jānis Ābele, Latvija, 2019 m., 88 min., nuotykių drama

Nepraleisk renginio

Apie naujausius renginius visada sužinok pirmas