Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | ERDVINĖS MUZIKOS MARATONAS

Apie

Renginys įvykęs

Šį vakarą koncertuos elektroakustinės muzikos kūrėjai iš Šiaurės ir Baltijos šalių. Menininkai atliks savo kompozicijas ir pademonstruos, koks yra erdvinio garso vaidmuo šiuolaikinėje muzikoje.
Erdvinės muzikos maratonas – pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Jo metu technologijos kuo įvairiausiais būdais ir formomis susipins su kūrybiniais menininkų sprendimais. Profesionalūs kompozitoriai pasitelks naujausius technologinius išradimus siekdami sukurti visą publiką apglėbiančius garsovaizdžius – vis kitokius, bet kaskart turiningus ir novatoriškus.
Koncertas vyks tam tikroje erdvėje, kad klausytojas patirtų nekasdienių garsinių įspūdžių. Vienas jo tikslų – pademonstruoti erdvinio garso technologijų galimybes. Sukurtoji garso medžiaga panardins klausytoją į daugiamatę akustiškai somatinę matricą, kurioje tradiciniai muzikos atlikimui taikomi kriterijai tiesiog ištirpsta.
Šią programą kuruoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centras. Koncertas truks apie tris valandas. Žiūrovams leidžiama jo metu laisvai įeiti ir išeiti.

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.