Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Šokio ekskursija „Einu pirkti pieno“ Šeškinėje

Apie

Renginys įvykęs

Kas gali nutikti einant pirkti pieno Šeškinėje? Šiuolaikinio šokio kūrėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė su kūrybine komanda nusprendė pažvelgti į, atrodytų, eilinio miesto rajono, eilinę dieną ir atrasti tai, kas mūsų gyvenimuose sukuria pasaką. Arba paklausti: kaip mes kuriame pasakas kasdienybei?

Ištrūkus iš užburto rato centrinėse miestų dalyse ir ėmus tyrinėti Šeškinės rajoną, pasakų motyvai, personažai tapo natūraliu įrankiu bandant suprasti, prisijaukinti ir perprasti vietovę. Archajiškas svetimos vietos mistifikavimas grąžino ir į vaikystės atsiminimus, kuomet gyvenamasis rajonas buvo tolygus visam pasauliui. Pasaka taip pat tapo svarbi, kaip komunikacijos tarp kartų, būdas – senosios išminties perdavimas jaunam. Bandydami kurti savitą pasaką, kūrybinės komandos nariai suprato, jog kelionės motyvas čia ne tik tinka, bet ir yra prigimtinis. Tad ši pasakiška kelionė prasideda taip: „Kartą į Šeškinę gyventi atsikraustė centro hipsteris...“

Veiksmo choreografės ir idėjos autorės: Greta Grinevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė

Dalyvauja: Paulius Markevičius, Giedrė Jankauskienė, Mantas Stabačinskas, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Greta Grinevičiūtė, Emilija Karosaitė, Gabrielė Bagdonaitė, Viktoras Fedarenko, Juozas Veiverys
Tekstai: Sigita Ivaškaitė
Vaizdai: Šeškinės architektai, Vladas Suncovas
Muzika: Dominykas Digimas, Šeškinės senjorų ansamblis „Auksinis ruduo“
Vadyba: Domantė Tirylytė
Prodiuseris: „Be kompanijos“

Spektaklio sukūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba, dalinai finansavo Menų spaustuvė ir šokio teatras „Echo Echo“ (Airija).
Spektaklio partneriai: Šeškinės bendruomenių sąjunga.