Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Džiazo stiliai: bibopas | ARČIAU MUZIKOS su Manvydu Pratkeliu

Apie

Renginys įvykęs

Ketvirtadienio vakarą laukia pažintis su vienu iš džiazo stilių – bibopu. Renginį ves saksofonininkas M. Pratkelis, scenoje jam akomponuos kontrabosininkas Vytis Nivinskas.

M. Pratkelis, įsigilinęs į džiazo tradicijas ir puikiai orientuodamasis šiuolaikinio džiazo tendencijose, kuria savitą, universalų skambesį. Charlie Parker – be-bop muzikos „krikštatėvis" yra bene daugiausiai jo kūrybiniam keliui įtakos padaręs muzikantas. M. Pratkelis jau daug metų studijuoja Charlie Parker improvizacijos manierą, integruodamas ją į savo grojimą. Saksofonininkas yra baigęs magistro studijas Nyderlandų Hagos Karališkojoje konservatorijoje.

ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai. Juos veda įdomūs palydovai: muzikologai, muzikantai, melomanai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjai. Jie papasakoja apie muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms, kartais patys atlieka kūrinius arba pakviečia kitus žmones. Įrašai kokybiškai atkuriami iš vinilo plokštelių arba aukštos raiškos skaitmeninių failų, kad būtų galima ne tik išgirsti melodiją, bet ir pajausti specifinį jos emocinį turinį, įvertinti instrumento ar atlikimo niuansus, atskleisti šios muzikos gelmes. ARČIAU MUZIKOS renginiai antradieniais skirti klasikai, trečiadieniais – pasaulio muzikai, ketvirtadieniais – džiazui.

Moksleiviams ir studentams taikoma 50% nuolaida.