Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Skambantis M.K. Čiurlionio Vilnius | Dmitry Mayboroda (Vokietija)

Apie

Renginys įvykęs

Vienas geriausių jaunos kartos pianistų DMITRY MAYBORODA (Vokietija) liepos 28 d., ketvirtadienį, 18 val. sugrįžta į Vilnių, į senamiesčio traukos centre – gyvojoje Savičiaus gatvėje – įsikūrusius M. K. Čiurlionio namus su nauja koncertine programa, kurią pristatys vasaros koncertų sezono „Skambantis M.K. Čiurlionio Vilnius“ metu.

Pianistas proveržio sulaukė pelnęs laureato vardą prestižiniuose „Clara Haskil“ (2013, Šveicarija) ir „Jaen“ ( 2017, Ispanija) pianistų konkursuose. Po šių konkursų sekė pasirodymai garsiuosiuose „Rheingau“ (Vokietija), „Antalijos“ (Turkija), „Ravinia“ (JAV) festivaliuose. Pastaraisiais metais Dmitry Mayboroda koncertavo su Čaikovskio, Vienos, Londono, Turino filharmonijų orkestrais, Belgijos nacionaliniu, Bavarijos operos, Sankt Peterburgo Marijos teatro bei daugeliu kitų simfoninių orkestrų.

Po jo koncerto su Londono Simfoniniu Orkestru Royal Festival Hall salėje Londone garsus kritikas Matthew Parris pažymėjo: „LSO kviestinis solistas buvo Dmitry Mayboroda. Taigi 22 metų Rusijos jaunuolis grojo 18 metų Rusijos jaunuolio (S. Rachamaninovo koncertas Nr. 1, fis-moll) koncertą. Mayboroda buvo nuostabus ir užtikrintas, savo aistringu be jokių užuolankų atlikimu pelnęs net tris bisus“.

Pianistas 2016 metais baigė Maskvos Čaikovskio konservatorijos bakalauro studijas profesoriaus V. Piasetskio klasėje, o 2018 metais magistro laipsnį įgijo Miuncheno menų akademijoje.

Koncerto programa:

Mikalojus Konstantinas ČIURLIONIS (1875–1911)
Tema ir 6 variacijos, op. 15
4 pjesės, op. 3
2 pjesės, op. 6
Preliudas Des-dur, op. 29
6 preliudai, op. 33

Robert SCHUMANN (1810–1856)
„Karnavalas“, op. 9