Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Tar̃p | Denisas Kolomyckis | CHORDOS 25

Apie

Renginys įvykęs

Terry Riley
Salomėjos šokiai taikai

Denisas Kolomyckis
Styginių kvartetas „Chordos“

Antroje „Chordos“ 25 metų jubiliejinės programos dalyje „Tarp̃ “ – gyvos muzikos ir judesio performanse VDA sporto salėje – pristatome pirmą kartą Lietuvoje skambėsiantį legendinio amerikiečių minimalisto Terry Riley styginių kvartetų ciklą „Salomes Dances for Peace“. Kūrinio muziką savitai atskleis bei interpretuos tarpdisciplininio meno kūrėjas, judesio menininkas Denisas Kolomyckis.

1985–86 metais sukurtas kūrinys pasakoja istoriją apie biblinę veikėją Salomėją, kuri karaliui Erodui sušoka septynių šydų šokį ir už tai paprašo Jono Krikštytojo galvos. Po kelių tūkstančių metų ji sugrįžta į žemę pasikeitusi – šį kartą, kreipdamasi į pasaulio lyderius, ji skleidžia taikos ir gėrio idėją.

Ar Salomėjai neteks sumokėti kančios kainą už sugrįžimą atgal į gyvenimą?

Šiandien Denisas sušoks Salomėjos šokį. Šokį taikai, kurios nėra. Šokį laike, kuriame nebėra ir tiesos, nes nebeliko noro meluoti. Ar tai gali būti tiesa? Šis šokis – tam tikras erotikos ir transformacijos atspindys, interpretacija amplitudei, judėjimui, vienam ar vieninteliam pasirinkimui, matymo perspektyvai ir periferijai, galimybei gauti prarandant ir pamesti einant. Tai bus dokumentas, kuriame atskleidžiama ikonografinė tiesa. Tai bus mitas, išlikęs testamentų paraštėse. Tai istorija – nuo Ticiano, iki Oskaro Vaildo. Salomėjos akistata mirties akimirkoje, su rankoje laikoma nukirsta galva.

Ar žmonija turi teisę į taiką?