Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Dedikacija Gediminui: Paskutinės pagonių apeigos

Apie

Renginys įvykęs

Pasak legendos, Vilniaus miesto įkūrėjas Gediminas susapnavo sapną apie Geležinį Vilką ir Lietuvos sostinės pasaulinį iškilimą savo karališkosios medžioklės metu ankstyvą rudenį. Būtent dėl to Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino diena tradiciškai minima Rugsėjo pabaigoje. Šia proga Vilniaus rotušė rugsėjo 29 d. 18 val. lankytojus kviečia į išskirtinį renginį, vainikuojantį Vilniaus 700 metų jubiliejų koncertą – misteriją DEDIKACIJA GEDIMINUI: PASKUTINĖS PAGONIŲ APEIGOS.

Renginio metu skambės ypač retomis progomis atliekamas, unikalus muzikinis kūrinys - Broniaus Kutavičiaus ir Sigito Gedos oratorija ”Paskutinės pagonių apeigos” sopranui, chorui, valtornoms ir vargonams. B. Kutavičiaus oratoriją ir jo kūrybą pristatys muzikologė Jūratė Katinaitė, ištraukas iš kunigaikščio Gedimino laiškų skaitys aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis.

Atlikėjai:
Kamerinis choras Aidija (meno vadovas – Romualdas Gražinis)
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos choras (vadovas – Romualdas Gražinis, chormeisterė – Gitana Trimirkaitė)

Solistai:
Gintarė Skėrytė (sopranas)
Renata Marcinkutė-Lesieur (vargonai)
Egidijus Stanelis, Jurgita Jankevičienė, Aleksej Asanavičius, Ugnius Kleiba (valtornos)