Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje | „De Profundis“

Apie

Renginys įvykęs

Šių akademinių metų vargonų koncertų ciklą „Muzikos valanda“ pradės dr. Vidas Pinkevičius ir dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė M.K.Čiurlionio chorinės kantatos „De Profundis“ transkripcija vargonų duetui. Klausytojus užlies didžiųjų Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčios vargonų garsai. Kviečiame į koncertą spalio 7 dieną, 18 valandą, Šv. Jonų bažnyčioje.

Koncerte taip pat skambės Ch.W. Druckenmüllerio, J.S. Bacho, J. Rheinbergerio, G. Mankelio ir kitų kompozitorių muzika.ų koncertuojantys vargonininkai, autoriai ir tinklaraštininkai dr. Vidas Pinkevičius ir dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė yra Vargonavimo paslapčių tinklaraščio, tinklalaidės ir mokymo svetainės, skirtos tūkstančiams vargonininkų iš 89 šalių, kūrėjai. Jie taip pat yra Vilniaus universiteto vargonininkai ir vadovauja universiteto vargonų studijai „Unda Maris„. Vargonų muzikos mylėtojams jie siūlo vargonų muzikos klausytis internetu savo kanaluose YouTube ir Spotify platformose.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje„ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: