Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | DAŽŲ TEKSTŪRA, GARSO KELIAS

Apie

Renginys įvykęs

Šio eksperimento duetas imasi beveik neribodamas savęs. Tikslas – vizualinę partitūros tekstūrą paversti garsine medžiaga, taip tarsi demonstruojant, kad bet kurio muzikos kūrinio natos gali būti transformuojamos į visiškai kitokį garsinį pavidalą. Atlikėjai laisvai interpretuos natose pastebėtas horizontalias ar vertikalias slinktis ir kurs visiškai naujus garsovaizdžius. Ši koncepcija muzikantams atveria neribotas interpretacijos erdves, o klausytojai irgi bus įtraukti į procesą, nes matys originalių natų projekcijas. Koncerte skambės tik grafine notacija užrašytų kūrinių interpretacijos.

Atlikėjai:
Alejandro Olarte (Suomija)
Livia Schweizer (Suomija)

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.