Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Dainuojamoji meditacija karo metinėms ATMINTI

Apie

Renginys įvykęs

Padėkime užtikrinti saugų dangų virš Ukrainos prisidedant prie akcijos RADAROM. Skambink 1482, auka 5 Eur.

Jau metus laiko Ukrainos žemėje vyksta karas, kuriame ukrainiečiai kaunasi už mus. Ukrainos pergalė – galimybė užbaigti imperijų amžių. Tai gali būti paskutinis karas, kuriame remiamasi mintimi, esą kita valstybė ar tauta paprasčiausiai neegzistuoja.

Mūsų tauta pažįsta dabar kenčiamą skausmą ir pažįsta ryžtą laimėti. Todėl šią dieną mes norime lietuvių liaudies dainomis pri(si)minti, koks senas šis mūsų karas. Kiek daug bendro turi gyva mūsų istorija.

Mes dainuosim, kol virsim gegutėmis ir imsim kukuoti* tam, kad savo ašaromis atrakintume žemę visiems žuvusiems šiame ilgame kare ir tam, kad sukaupę savo liūdesį, jį išleistume vėjais.

*Žodžiai „kūkčioti” ir „kukuoti” semantiškai artimi, nes lietuvių tautosakoje ir dainose „kukavimas” įgijęs pastovią reikšmę „raudoti”.

Dainuodami susijungsime į nenutrūkstamą procesą – dainuojamąją meditaciją, kurioje svarbus kiekvieno įsitraukimas. Bendrystė, kurioje lengviau paleisti sukauptą nerimą.

Kiekvienas, kurį slegia liūdesys ir nerimas, yra kviečiamas kukuoti drauge. Dalinkimės šia žinia kuo plačiau, renginys nemokamas.

KADA: Vasario 24 d. 18:30 val.
KUR: Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų (unitų) bažnyčia, Aušros Vartų g. 7B
TRUKMĖ: 60 min.
KAS: Ansamblio LIETUVA choras, ukrainietė atlikėja Ana Slobozhanska
IDĖJOS AUTORIAI: ansamblio LIETUVA režisierė Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė ir meno vadovas, kompozitorius Giedrius Svilainis

*Pasiruoškite kukavimui apsirengę šiltai ir patogiai.

Už bažnyčios fotografijas dėkojame Evaldui Lasiui.