Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Tarptautinis senosios muzikos ansamblis “Canto Fiorito” NUO ROMOS IKI VILNIAUS

Apie

Renginys įvykęs

Šiais metais tarptautinis senosios muzikos ansamblis “Canto Fiorito” (meno vadovas Rodrigo Calveyra) švenčia savo dešimties metų sukaktį ir kviečia klausytojus į nemokamą jubiliejinį koncertą “Nuo Romos iki Vilniaus” spalio 26 d. 18 val. Valdovų rūmuose.
Koncerte ansamblis atliks programą, tik ką įrašytą to paties pavadinimo kompaktinėje plokštelėje, įamžinančioje ir Vilniaus 700 metų jubiliejų. Koncertas ir CD įrašai rengiami bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi.

Koncerto ir CD programoje pristatomi iškiliausi muzikos meistrai, dirbę Vilniaus Valdovų rūmuose ir kituose sostinės didikų dvaruose XVI a. pabaigoje – XVII a. pirmoje pusėje. Tuomet Vazų dvaro kapelmeisterių pareigoms daugiausia buvo samdomi garsūs italų kompozitoriai, kurie prieš tai ne tik užėmė aukščiausias pareigas Romoje ir Vatikane, bet net trys iš jų buvo tiesioginiai Palestrinos – Romos polifoninės mokyklos įkūrėjo, vieno įtakingiausių visų laikų kompozitorių – mokiniai. Muzikinėje kelionėje nuo Romos iki Vilniaus pristatomi kompozitoriai Giovanni Pierluigi da Palestrina, Annibale Stabile, Francesco Anerio, Asprilio Pacelli, Luca Marenzio, Marco Scacchi, Tarquinio Merula, Diomedes Cato, Giovanni Battista Cocciola ir kt. Įrašytą muzikos albumą išleis Nyderlanduose įsikūrusi leidybos kompanija “Brilliant Classics”, kuri išplatins šį Vilniaus muzikos paveldui skirtą CD visame pasaulyje.

Atlikėjai:
Ieva Gaidamavičiūtė, sopranas
Renata Dubinskaitė, mecosopranas
Saulė Šerytė, mecosopranas
Povilas Vanžodis, tenoras
Nerijus Masevičius, bosas
Josue Melendez, kornetas, išilginė fleita
Miguel Tantos Sevillano, barokinis trombonas
Fabio de Cataldo, bosinis barokinis trombonas
Filip Hruby, vargonėliai, klavesinas

Rodrigo Calveyra, meno vadovas, kornetas, išilginė fleita

Koncerte bus galima palikti auką, skirtą “Canto Fiorito” jubiliejinio CD leidybai.

Koncertas ir CD įrašai rengiami “Canto Fiorito” bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Projektas yra Vilniaus 700-ojo jubiliejaus renginių programos dalis.