Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Britiški akcentai

Apie

Renginys įvykęs

Kaip skamba britų kompozitorių muzika? Į šį klausimą koncerte „Britiški akcentai“ atsakys Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, kartu su viešnia iš Jungtinės Karalystės, pristatantis trijų britų muzikos klasikų Ralpho Vaughano Williamso, Benjamino Britteno ir Franko Bridge'o kūrinių programą. Joje šalia dviejų kūrinių orkestrui nuskambės ir užburiantis B. Britteno dainų ciklas „Les Illuminations“.
Vieną svarbiausių savo kūrinių, dainų ciklą sopranui ir styginių orkestrui B. Brittenas parašė 1940 m., prancūzų poeto Arthuro Rimbaud eilėmis. Devynių dalių ciklas prasideda eilute: „Tik aš vienas turiu šio pašėlusio parado raktą“, kuo Brittenas, manoma, norėjo pasakyti, kad tik menininkas vienas, atokiai stebėdamas pasaulį, gali suteikti prasmę tam „beprotiškam paradui“, koks ir yra žmogaus gyvenimui. „Les Illuminations“ – tai nepamirštama emocijų kelionė tarsi sapnuojant, ir žvelgiant į pasaulį menininko akimis. Šį kūrinį atlikti kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru atvyksta jaunosios kartos sopranas iš Velso Jessica Cale. Daugelio tarptautinių konkursų laureatė, Karališkojo muzikos koledžo absolventė jau spėjo scenoje susitikti su legendiniu dirigentu Seru Johnu Eliotu Gardineriu, debiutuoti Wigmore ir Karališkojoje Alberto salėse, Berlyno filharmonijoje, Zalcburgo festivalyje, o šiais metais – ir „La Fenice“ teatre.
Šalia B. Britteno ciklo programoje taip pat skambės du britų muzikos klasikai priklausantys opusai – tai R. Vaughano Williamso Concerto grosso styginių orkestrui, galantiškai atsigręžiantis į praeities muzikos įtakas, ir F. Bridge'o Siuita styginių orkestrui – XX a. pradžioje vos per keletą savaičių sukomponuotas kūrinys, tapęs kompozitoriaus vizitine kortele.

PROGRAMA
Ralph Vaughan Williams. Concerto Grosso styginių orkestrui
Benjamin Britten. „Les Illuminations“ sopranui ir styginių orkestrui, op. 18
Frank Bridge. Siuita styginių orkestrui

ATLIKĖJAI
Jessica Cale (sopranas, Jungtinė Karalystė)
Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas)