Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Bernardo Burbos grafikos darbų paroda ,,Vilnius, tušas ir plunksna''

Apie

Renginys įvykęs

Bernardas Burba, gimęs, užaugęs Vilniuje, gyvena ir kuria Antakalnyje. Smulkius ir grafiškus savo darbus piešia tušu ir plunksna, spaudžia šilkografijos technika, taip pat kuria autorinius Vilniaus atvirukus.
Menininko įkvėpimo šaltinis – paslaptingas ir besikeičiantis Vilniaus miestas, jo pastatai, išskirtinės vietos.
Autoriaus kūryboje sutiksime ir vaikystės prisiminimų ženklus, ir dabarties aktualijas. Kūriniuose dažnai apsigyvena senas Vilniaus troleibusas – autorius jį mato kaip natūralų ir žavingą miesto simbolį, atspindintį miesto gyvenimo ritmą ir bėgantį laiką. Bernardo kūriniuose gyvena nenudailinti namai, miesto smulkmenos, į praeitį grimztantys objektai ir mažos detalės, kuriose sustojęs laikas...
„Man norisi įamžinti bėgantį laiką, nykstančią aplinką, atspindėti savo laikmečio nuotaiką ir kitas aplinkos charakteristikas...
Aišku viena – tikrai ilgai blaškiausi, kol aiškiai susivokiau, kurlink mane traukia kūryba. Aš daug laiko „krapštausi“ prie vieno kūrinio detalių ir smulkmenų“,– atskleidžia autorius.
Menininkas gimė 1987 metais Vilniuje. 2011 metais baigė grafinio dizaino studijas Vilniaus technologijų ir dizainokolegijoje.
Dalyvavo ekslibrisų, pašto ženklų konkursuose. 2017 metais jo exLibris „Jurgiui Kunčinui70“ apdovanotas specialia Alytaus mero premija.
2021 m. M. ir J. Šlapelių muziejaus rengtame atvirukų konkurse, darbui „M. Šlapelienės knygynui atminti“ skirta antroji premija.
2021 m. rugsėjį surengta pirmoji asmeninė paroda (Antakalnio bendruomeniniame centre „Miesto laboratorija“), aprėpusi pagrindinius individualios kūrybos rezultatus ir momentus.
2022 m. surengta asmeninė paroda Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose.
2021 metais Kultūros ministerija Bernardui Burbai suteikė meno kūrėjo statusą.