Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

Artūro Areimos teatras - Virimo temperatūra 5425

Pirmasis teatro serialas Lietuvoje

Premjera 2017 m. Spalio 29 d.

Režisierius, scenografas: Artūras Areima
Šviesų dailininkas: Julius Kuršys
Videomenininkai: Kornelijus Jaroševičius, Nidas Kaniušas
Vaidina: Tadas Gryn, Monika Poderytė, Valerijus Kazlauskas

Šios pjesės veikėjai neatitinka mūsų moralinių normų, įsitikinimų, nusistovėjusio adekvataus vertinimo. Tai šeima, išgyvenanti didelę atskirtį, kuri vienu metu yra ir atpažįstama, ir labai paradoksali, kartais - nepagrįsta. Spektaklio atspirties taškas – vartotojiškumas. Pasak spektaklio kūrėjų, viena pagrindinių abejingumo, nejautrumo kitam žmogui priežasčių yra įprotis žmogaus individualumą vertinti per daiktus. Mes linkę per daug sureikšminti materialinius objektus ir net aukoti savo laisvę, santykius, karjerą, šeimą bei sveikatą jų labui. Per daiktus siekiame jaustis pilnaverčiais, patenkintais. Šis neprotingas vartojimas yra tai, kas mums nesuteikia jokios laimės ir sukelia mūsų aplinkos degradavimą. Teršiame aplinką tam, kad augintume pramoninę ekonomiką, kuri gamina tai, ko mums nereikia.

Artūras Areima: „Virimo temperatūra 5425“ – intelektualus spektaklis. Nors atrodo, kad jo veikėjai ištaria elementarų, kasdienišką sakinį, bet jame nuskamba tai, kas iš tiesų priverčia susimąstyti. Tai kinematografiškas darbas, reikalaujantis kitokio aktorinio meistriškumo, kitokio buvimo, egzistavimo scenoje.“

Fotografė Laura Vansevičienė

Projektą remia Lietuvos Kultūros ministerija