Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


PREMJERA "Arti/ Блізько" | AAT

Informacija

Renginys Renginys:
Spektaklis
Data Data:
Trečiadienis, Birželis 7, 2023
Vieta Vieta:
Menų spaustuvė. Šiltadaržio g. 6 Vilnius
Pradžia Pradžia:
19:30 val.
Pirkti internetu Pirkti internetu:

Apie

Spektaklis "Arti/ Блізько"

Premjera 2023 m. Gegužės 5,6 d. Alytaus miesto teatre
Trukmė 120 min | N-16

režisierius/scenografas : Artūras Areima
dramaturgė : Kristina Marija Kulinič
šviesų dailininkas : Eugenijus Sabaliauskas
choreografas : Marius Pinigis
kompozitorius : π
garso operatorius : Andrius Kairys
vaidina : Eglė Špokaitė, Modesta Jakeliūnaitė, Monika Poderytė, Eglė Grigaliūnaitė, Gytis Laskovas, Šarūnas Datenis, Kristina Marija Kulinič

Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba
Projekto partneriai Alytaus miesto teatras, ARTON

2022 m. vasario mėn, prasidėjus karui Ukrainoje, dramaturgei Kristinai Marijai Kulinič bei 7-iems jaunosios kartos aktoriams (aktyviai besigilinantiems į sudėtingą karo situaciją ir remiantiems Ukrainą ar savanoriaujantiems) režisierius Artūras Areima pasiūlė pradėti kolektyvinį kūrybinį procesą ir parašyti pjesę, kuri pristatytų ne tik aktualią, kontraversišką publicistinę ir dokumentinę medžiagą, Ukrainos autorių kūrybą, bet ir esamu laiku patiriamus savo, kaip Lietuvos piliečių, jaunų karo liudininkų, išgyvenimus. Kūrybinė komanda įsitikinusi, jog kūryba, nepaisant to, kad yra bejėgė karo lauke, šiuo metu yra pagrindinis menininko įrankis, išraiškos būdas, būdas susitvarkyti su psichologine sveikata ir kuo adekvačiau reaguoti į vykstančią katastrofą.

Pjesės ir būsimo spektaklio kūrybinė komanda sąmoningai vengia naudoti autentiškus (ne poetinius) ukrainiečių tekstus, kadangi visus kūrėjus vienija įsitikinimas, jog pirmuoju asmeniu etiška kalbėti tik apie asmeninę patirtį - šiandien teatras, deja, nepajėgus įkūnyti ir perteikti žiaurių, esamu momentu vykstančių konkrečių žmonių išgyvenimų.

Būsimo spektaklio autoriai sieks priminti, pabrėžti, jog šiuo metu Ukrainą palaikančių žmonių emociniai išgyvenimai panašūs, o tai, kad egzistuoja įvairios reakcijos į vykstančius įvykius - nuo emocinio uždarumo iki perdėto įsitraukimo - yra normalu. Būsimas spektaklis turėtų žiūrovą paskatinti analizuoti asmeninį, autentišką santykį su vykstančiu karu, priimti ir suprasti negatyvius jausmus, tačiau taip pat padėti visus pojūčius išgyventi kolektyviai, bendruomeniškai, pajusti dabartiniame kontekste tokią svarbią vienybę.

Spektaklis bus rodomas su anglų kalbos subtitrais.
Daugiau informacijos : www.areimosteatras.lt