Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Gitara džiaze | ARČIAU MUZIKOS su Pranu Kentra

Apie

Renginys įvykęs

Vakaro metu gitaristas Pranas Kentra apžvelgs ryškias istorinių džiazo gitaristų asmenybes, gitaros rolę ir funkciją džiazo ansambliuose bei grojimo gitara evoliuciją. Grojimo subtilumai bus iliustruojami ir gyvai kartu su kontrabosininku Vyčiu Nivinsku.

Pranas Kentra – gitaristas, Prins Claus konservatorijos Nyderlanduose, LMTA ir VIKO absolventas. Lietuvoje bendradarbiavo su didele dalimi lietuvių džiazo muzikantų, įvairios sudėties orkestrais, chorais, šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitoriais. Nuo 2014-ųjų metų Pranas yra pastovus šiuolaikinės akademinės muzikos ansamblio “Synaesthesis” narys. Taip pat šiuo metu groja “Lithuanian Jazz Ensemble”, “Reinless”, šiuolaikinėje operoje “Alpha” bei turi savo originalios muzikos kvartetą “Broken Glass 4tet”. Greta meninės veiklos Lietuvoje ir užsienyje, Pranas šiuo metu yra Vilniaus kolegijos Ritminės muzikos Katedros docentas ir katedros vedėjas, yra parašęs kelias metodines knygas anglų kalba gitaristams.

*Nuotraukos autorė - Živilė Butvilaitė

ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai. Juos veda įdomūs palydovai: muzikologai, muzikantai, melomanai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjai. Jie papasakoja apie muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms, kartais patys atlieka kūrinius arba pakviečia kitus žmones. Įrašai kokybiškai atkuriami iš vinilo plokštelių arba aukštos raiškos skaitmeninių failų, kad būtų galima ne tik išgirsti melodiją, bet ir pajausti specifinį jos emocinį turinį, įvertinti instrumento ar atlikimo niuansus, atskleisti šios muzikos gelmes. ARČIAU MUZIKOS renginiai antradieniais skirti klasikai, trečiadieniais – pasaulio muzikai, ketvirtadieniais – džiazui.

Moksleiviams ir studentams taikoma 50% nuolaida.