Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


F. Listo ir F. Šopeno fortepijoninės muzikos vakaras | ARČIAU MUZIKOS su Monika Dars

Apie

Renginys įvykęs

Lydimi Belgijoje reziduojančios lietuvių pianistės, tarptautinių konkursų laureatės Monikos Dars, pasinersime į laikui nepavaldžias dviejų romantizmo epochos genijų, F. Listo ir F. Šopeno, kurtas melodijas bei virtuoziškas fortepijonines kompozicijas. Per šią muzikinę kelionę girdėsime užburiantį jų kūrybos niuansų ir pianistinių galimybių atvėrimą.

Pianistė Monika Dars – tarptautinių konkursų laureatė, su koncertais apkeliavusi daugelį Europos šalių, grojusi JAV, Pietų Amerikoje ir Kanadoje. Ji aktyviai koncertuoja kaip solistė bei kamerinių ansamblių narė. Monikos įrašai skambėjo Radio France (Prancūziją), Musiq3, Klara, RTBF, Telenole (Belgija), BRAVA (Olandija), TVP Kultura (Lenkija), LRT (Lietuva) kanaluose.

ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai. Juos veda įdomūs palydovai: muzikologai, muzikantai, melomanai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjai. Jie papasakoja apie muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms, kartais patys atlieka kūrinius arba pakviečia kitus žmones. Įrašai kokybiškai atkuriami iš vinilo plokštelių arba aukštos raiškos skaitmeninių failų, kad būtų galima ne tik išgirsti melodiją, bet ir pajausti specifinį jos emocinį turinį, įvertinti instrumento ar atlikimo niuansus, atskleisti šios muzikos gelmes. ARČIAU MUZIKOS renginiai antradieniais skirti klasikai, trečiadieniais – pasaulio muzikai, ketvirtadieniais – džiazui.

Moksleiviams ir studentams taikoma 50% nuolaida.