Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Pasaulio muzika: Pietų Europa | ARČIAU MUZIKOS su Greta Gražulyte

Apie

Renginys įvykęs

Tai ypatinga kelionė po penkis Europos tradicinės muzikos regionus: Šiaurės, Vakarų, Pietų, Centrinę ir Pietryčių Europą. Šį kartą leisimės į pažintį su spalvingąja Pietų Europa: nuo puošniųjų Korsikos paghjella giesmių iki tarantellos Pietų Italijoje.

Renginį veda Greta Gražulytė – etnomuzikologė, fleitistė, etninės muzikos ir kultūros tyrinėtoja.

Moksleiviams ir studentams taikoma 50 proc. nuolaida.

*ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai, kuriuos veda įdomūs palydovai: muzikologai, muzikantai, melomanai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjai. Jie papasakoja apie muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms. Įrašai kokybiškai atkuriami iš vinilo plokštelių arba aukštos raiškos skaitmeninių failų, kad būtų galima ne tik išgirsti melodiją, bet ir pajausti specifinį jos emocinį turinį, įvertinti instrumento ar atlikimo niuansus, atskleisti šios muzikos gelmes. ARČIAU MUZIKOS renginiai antradieniais skirti klasikai, trečiadieniais – pasaulio muzikai, ketvirtadieniais – džiazui.