Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Reti svečiai džiaze: arfa | ARČIAU MUZIKOS su Gabriele Ašmontaite-Bačkuviene ir Žygimantu Bačkumi

Apie

Renginys įvykęs

Laukia ypatingas vakaras su džiaze retai naudojamu, bet labai įspūdingu styginiu instrumentu – arfa. Vakaro dalyviai turės galimybę išgirsti, kaip skamba arfa atliekami džiazo kūriniai gyvai ir muzikiniuose įrašuose, sužinos apie arfos istoriją džiazo kontekste ir technines grojimo subtilybes.

Arfininkė Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė bakalauro ir magistro laipsnį įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Taip pat tobulinosi Italijoje (Conservatorio di Musica Arrigo Boito, Parma). Arfininkės grojimo stilių formavo rusų, prancūzų ir italų mokyklos atstovės. Muzikė dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir projektuose – ten pasirodo solo ir ansamblių sudėtyse, kurdama unikalius performansus. Arfininkė yra Trio „Nantes" narė. Gabrielė kviečiama groti ryškių šalies orkestrų sudėtyse, pasirodo ir kaip solistė. Dabar eina arfininkės pareigas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

Žygimantas Bačkus – subtilus ir universalus gitaristas, perpratęs visą spektrą muzikos tradicijų ir stilių – nuo ankstyvojo džiazo ir bibopo iki free džiazo, fusion, hiphopo, funk’o, r&b. Savo kelią jis pradėjo Balio Dvariono 10-metėje muzikos mokykloje, Artūro Alšausko klasėje, vėliau mokėsi privačiai pas žymų džiazo gitaristą Eugenijų Jonavičių. Baigęs S. Šimkaus konservatoriją Žygimantas tobulinosi Roterdame, Olandijoje, vėliau sugrįžęs į Lietuvą 2017 metais „Gitarų šėlsmas“ konkurse, jazz/classic kategorijoje jis pelnė pirmąją vietą. Šiuo metu gitaristas groja su įvairiais džiazo ir pop muzikos atlikėjais. Yra dalyvavęs žymiausiuose Lietuvos džiazo festivaliuose: „Klaipėdos Pilies džiazo festivalis“, „Vilnius MAMA jazz“, bei „Kaunas jazz“. Prie CinAmono prisijungė 2017m. vasarą.

Moksleiviams ir studentams taikoma 50% nuolaida.

ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai, kuriuos veda įdomūs palydovai: muzikologai, muzikantai arba klausytojai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjai. Jie pasakoja apie muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms, atlieka kūrinius patys arba pakviečia kitus muzikantus. Įrašai kokybiškai atkuriami iš vinilo plokštelių arba aukštos raiškos skaitmeninių failų, kad būtų galima ne tik išgirsti melodiją, bet ir pajausti specifinį jos emocinį turinį, įvertinti instrumento ar atlikimo niuansus, atskleisti šios muzikos gelmes. ARČIAU MUZIKOS renginiai antradieniais skirti klasikai, trečiadieniais – pasaulio muzikai, ketvirtadieniais – džiazui.