Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Aprengtas namas. Derinimasis prie sezoninės vaizduotės“

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Paroda
Vyksta Vyksta:
2023 09 06 – 2023 10 08, atidarymas - rugsėjo 6 d., trečiadienį, 18 val.
Vieta Vieta:
Galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius.

Apie

Parodoje pristatoma ekspozicija, apjungianti tekstilės, dizaino ir architektūros elementus, referuojant dar iki plačiai paplintant elektrai Lenkijoje naudotus interjero audinius. Dvaruose, didikų rūmuose ir valstiečių trobose tekstilė dažniausiai naudota kaip sezoninė architektūros „apranga“. Tokie namų aplinkas puošę audiniai skatino žmones įsijausti į gamtos cikliškumą: išskirta dvylika fenologinių metų laikų ir namų erdvės būdavo pritaikomos natūraliam jų kismui. Toks savitas audinių naudojimo būdas leido sąmoningai, bendruomeniškai dalyvauti išgyvenant gamtos ir laiko tėkmę, lavino dėmesingumą, sudarė galimybę pasijusti dienos-nakties ar šviesos-tamsos ritmo dalimi. Siekiant sukurti šilumos ar vėsos įspūdį taip sumaniai aprengtas namas veikė kaip rezonansinė terpė, kuri stiprino pasaulį supančio ritmo pajautą.
Dabar, kai daugiausia laiko praleidžiame centralizuotai šildomose ir kondicionuojamose patalpose, sezoninio kismo aspektai mums nebe tokie aktualūs. Senųjų namų aplinkos kūrimo ritualų refleksija skatina šią kaitą pažinti ir iš naujo prie jos prisiderinti: puoselėti santykius su aplinka ir dėl to atidžiau reaguoti į ekologinius klimato iššūkius.

Adomo Mickevičiaus instituto parengta paroda 2021 m. buvo pristatyta Londono dizaino bienalėje, vėliau – Liublianos dizaino bienalėje, Krokuvos nacionaliniame muziejuje ir Lisabonos architektūros trienalėje.

Adomo Mickevičiaus institutas yra valstybinė kultūros institucija, kurios misija – kurti ir reprezentuoti Lenkijos kultūrinę dimensiją, vystant tarptautinį bendradarbiavimą ir kultūrinius mainus.

Parodos koncepcija: CENTRALA (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis)
Menininkė: Alicja Bielawska
Kuratorė: Aleksandra Kędziorek
Parodos išdėstymo projektas: CENTRALA (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis)
Vizualinis identitetas: Anna Kulachek
Grafinis dizainas: Piotr Chuchla, Magdalena Heliasz
Filmas: Michał Matejko
Choreografija: Marysia Stokłosa

Iš dalies finansuojama Kultūros ir tautinio paveldo ministerijos lėšomis.

Paroda yra Vilniaus galerijų savaitgalio dalis. Renginio metu kviečiame į ekskursijas parodoje su kuratoriais – rugsėjo 8 d. penktadienį, 18 val. bei rugsėjo 9 d., šeštadienį, 13 val.

Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki spalio 8 d.