Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | APIBRĖŽTA NEŽINOMYBĖS LAISVĖ

Apie

Renginys įvykęs

Keturi skirtingi instrumentai, keturios savitos asmenybės, keturi ryškūs balsai susitinka toje pačioje erdvėje. Nė vienas nenutuokia, koks bus jų bendro muzikavimo rezultatas, bet puikiai žino, jog tą vakarą kiekvieno asmeninis indėlis tikrąją prasmę įgaus tik per sąsajas su trimis kaimynais.
Klausytojas girdės smuiką, fleitą, violončelę, obojų, tylą, tikimybę, galimybę ir daugybę su išvardintais instrumentais įprastai nesusijusių garsų. Publika – artima atlikėjų kaimynė – irgi taps svarbiu veiksniu, galinčiu lemti galutinį rezultatą. Koncerte skambės vienas Johno Cage’o kūrinys, taip pat specialiai šiam festivaliui sukurtos Arturo Bumšteino ir Serhijaus Vilkos kompozicijos.

Atlikėjai:
Livia Schweizer (Suomija)
Lora Kmieliauskaitė (Lietuva)
Maksimas Kolomijetsas (Ukraina)
Viktoras Rekalo (Ukraina)

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.