Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


AŠ SERGU MEILE: anglų Baroko dainos

Apie

Ansamblis "Lux Maris":
Renata Dubinskaitė, mecosopranas, programos autorė
Karl Nyhlin, liutnia, teorba (Švedija)

Vilniui švenčiant 700 metų jubiliejų, senosios muzikos dainininkė Renata Dubinskaitė kartu su liutnininku Karl Nyhlin iš Švedijos – ansamblis “Lux Maris” – pristato projektą "Senoji rūmų muzika Lietuvos didikų rezidencijose" ir dovanoja klausytojams net tris naujas Baroko rūmų muzikos programas, skambančias dvaruose, menančiuose šią istorinę epochą.
Spalio mėnesį pristatę ispanų Baroko muziką, dabar šie senosios muzikos aistruoliai kviečia išgirsti naują anglų Baroko dainų programą. Anglijos solinių dainų su liutnios pritarimu tradicija pradėjo ryškėti dar XVI a. pabaigoje, ne tik garsiojo Johno Dowlando kūriniuose, bet ir Williamo Shakespearo, dirbusio su kompozitoriais Robert Johnson, Tomas Morley, John Wilson ir kitais, teatro pjesių pastatymuose. Šios dainos savo stiliumi įsiterpia tarp Renesanso ir Baroko. Savitas angliškas Barokas, išaugęs ant vietinės Renesanso dainų tradicijos, ir susiurbęs itališko bei prancūziško Baroko stiliaus savybes, pilnai išsiskleidė Henry Purcello kūryboje. Tačiau šioje programoje pristatomi ir kiti, žymiai mažiau girdėti, bet išties įdomūs autoriai, tokie kaip John Eccles, Henry ir William Lawes, Pelham Humphrey ir kt. Koncerte klausytojai išgirs tik anglų Barokui būdingas “mad songs” – beprotybės dainas, taip pat ir komiškas kompozicijas, numatančias angliško Baroko reiškinį – baladžių operos atsiradimą.

Koncertas nemokamas.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Švedijos menų taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Projektas yra Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programos dalis.
Projektą organizuoja VšĮ "Tempo primo"

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka (Buvę Juozapo ir Sofijos Tiškevičių rūmai)