Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | ANALOGINĖS PERMUTACIJOS KASETĖMS IR ELEKTRONIKAI

Apie

Renginys įvykęs

Šiame projekte garsams kurti atlikėjai pasitelkia įvairius instrumentus ir objektus, o garsui įrašyti – analogines kasetes ir magnetofonus. Kasetėse užfiksuota medžiaga „gyvo“ koncerto metu įvairiausiais būdais transformuojama, šitaip kuriant spontanišką kompoziciją. Joje klausytojas girdi neaiškios kilmės garsovaizdžius, kuriuose garsinės tekstūros susilieja su abstrakčiais vizualiniais pavidalais. Publika kviečiama į kelionę po kaskart netikėtumų žadančias teritorijas – jose švelni melodika derinama prie nuolat specialiai iškraipomos garsinės perspektyvos, tad klausytojas įtraukiamas į kūrybinius bandymus, kurių metu eksperimentinio garso visatoje jam atveriami dar negirdėti klodai.

Atlikėjas:
Jeffas Surakas (Jungtinės Amerikos Valstijos)

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.