Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Teatralizuota mokslo pamoka „Alisa mokslo stebuklų šalyje“

Apie

Renginys įvykęs

Kovo 14, 15, 24 ir 25 dienomis, 19 val. Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centras kviečia visus besidominčius mokslo populiarinimu į teatralizuotas mokslines pamokas „Alisa mokslo stebuklų šalyje“, kurios įvyks VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.

VU Dramos teatras ir VU Kultūros centras, norėdami išreikšti palaikymą už laisvę kovojančiai Ukrainai, skiria pirmąją teatralizuotą pamoką kovo 14-ąją šios šalies palaikymui. Už į spektaklį parduotus bilietus surinktos lėšos bus skirtos palaikyti Ukrainos akademinei bendruomenei bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto fondu

Kovo 14 d. spektaklis taip pat dedikuojamas fiziko Alberto Einšteino, mokslininko, kuris visada pasisakė prieš karą, gimtadieniui.

„Karo nesužmoginsi, jį galima tik panaikinti“ (ang. "War cannot be humanized. It can only be abolished." - Albertas Einšteinas)

Teatralizuotoje mokslinėje pamokoje literatūra ir menas transformuojasi ir jungiasi su mokslu – fizika, chemija, matematika, filosofija, siekiant kelti klausimus, tyrinėti paslėptas užuominas bei ieškoti sprendimo būdų. „Alisa mokslo stebuklų šalyje“ - smagus, interaktyvus VU Dramos teatro (rež. Felicija Feiferė) spektaklis, kurio metu žiūrovai - dalyviai ne tik bandys įminti mokslo paslaptis, bet ir gyvai išvys cheminių eksperimentų demonstracijas bei diskutuos su jaunuoju mokslininku apie jų veikimo principus.

Renginio premjeroje jau sudalyvavę mokytojai apie projektą „Alisa mokslo stebuklų šalyje“ atsiliepė labai šiltai ir palaikančiai. Visiems be išimties apsilankiusiems mokytojams spektaklis bei mokslininkės paaiškinimai pasirodė įdomūs ir įtraukiantys.

Renginio metu VU Teatro salėje privaloma dėvėti nosį ir burną dengiantį respiratorių.

Projekto draugai: Fizikos mokslų daktarė Mažena Mackoit-Sinkevičienė ir VU Chemijos ir geomokslų fakultetas Projektą iš dalies finansavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.