Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Aleksandros Žvirblytės ir Petro Vyšniausko koncertas: „…in memoriam…”

Apie

Renginys įvykęs

Du pasauliai: klasika ir improvizacijos menas. Dvi ryškios asmenybės, žaisdamos ir provokuodamos, kuria naują lydinį. Gimsta muzika – unikali ir netikėtai organiška.

Koncertas „...in memoriam... " – kaip žvilgsnis iš gyvenimo į anapus, prisiminimai – kartais nostalgiški, kartais šviesūs; meditacijos, muzikiniai pamąstymai apie gyvenimą, mirtį ir amžinybę.

Vakaro programą atliks nuo 2016 metų nuolat scenoje bendradarbiaujantys muzikai: legendinis Lietuvos saksofonininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas ir tarptautinį pripažinimą pelniusi lietuvių pianistė Aleksandra Žvirblytė. Duetas yra pristatęs daug unikalių projektų, su dideliu pasisekimu skambėjusių įvairiose koncertų salėse Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje ir transliuojamų LRT.

„Petro Vyšniausko koncertas su pianiste Aleksandra Žvirblyte buvo užburiantis. Sumanymas tiesiog neįtikėtinas. Efektas gniaužia kvapą ne vien dėl to, kad Petras be paliovos rizikuoja, bet ir todėl, kad muzika tokia subtili ir intensyvi, kad nejučia ima kauptis ašaros. Nepamirštamas koncertas...” Emmanuel de Gouvello, Prancūzija

„Soprano saksofonininkas lietuvis Petras Vyšniauskas yra, mano manymu, vienas originaliausių muzikantų, besikoncentruojančių ties šiuo instrumentu – jo ryškios frazės prasiplečia su ryžtingais originaliais intervalais, o jo garsas yra galingas – stipresnis ir tikslesnis, negu Sam Rivers, tankesnis ir labiau koncentruotas nei Steve Lacy, gal net polifoniškas, kaip Evan Parker. ” Howard Mandel, Niujorkas, JAV

„Aleksandra Žvirblytė nevaržomai čia pat scenoje kuria jausmingą muzikinį paveikslą. Jos skambinimas ne tik techniškai tobulas, bet ir dvasiškai turtingas, puiki technika tampa tiktai priemone išreikšti savitą muzikos suvokimą.“ Steen Sogaard „Morgenavisen Jyllandspoeten“, Danija

*D. Matvejev nuotraukos

Moksleiviams ir studentams taikoma 50% nuolaida.

MUZIKA GYVAI – tai įvairių muzikinių žanrų koncertai, rengiami jaukioje kamerinėje aplinkoje (iki 40-imt klausytojų) Tai leidžia ne tik puikiai išgirsti muziką, bet ir maloniai pabendrauti su atlikėjais ir kitais renginio svečiais. Koncertai organizuojami penktadieniais, bet išskirtiniais atvejais gali vykti ir kitą savaitės dieną.